а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кукавичин

кукавичиниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 39995
Што припаѓа, што се однесува на кукавица.
Употреба: Зоологија
Примери:
кукавичини јајца