а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

крштава

крштаваат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 18632
крштева, крсти
Англиски: baptize
Употреба: Црковен термин
Изведенки
крштавање ср.
глаг. им.