а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

крос-контри

Види и: крос (м.)
(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
крос
Англиски: cross-country
Употреба: Спорт