а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

крокодилски

крокодилскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 34248
Што припаѓа, што се однесува на крокодил, што е од крокодил.
Примери:
крокодилска кожа
Изрази
Крокодилски солзи - лажни, лицемерни солзи.