а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кочопери

(се) кочоперат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 29357
Се дува, се прави важен, се истакнува.
Англиски: puff up
Употреба: Дијалектен збор
Изведенки
кочоперење ср.
глаг. им.
Пример: кочоперење на полуписмени