а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ковлив

ковливиот
Вид збор: Придавка
(за метал) Што може да се кова.
Англиски: forgeable
Изведенки
ковливост ж.