а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

клекав

клекавиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 45431
1. Што е слаб, изнемоштен.
Англиски: exhausted
2. Што е неспособен, недораснат за нешто.
Англиски: immature
Изведенки
клекавост ж.