а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кираџиски

кираџискиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 37355
1. Што се однесува на кираџија.
Употреба: Архаизам
Примери:
кираџиски коли
кираџиски коњи
2. Што cе однесува на кираџија.
Англиски: rented
Примери:
кираџиска соба
кираџиски живот