а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

квалификационен

квалификациониот
Вид збор: Придавка
Ранг: 48066
Што се однесува на квалификација.
Англиски: qualifying
Примери:
Квалификационен натпревар.
Изведенки
квалификациски прид.
квалификацискиот
Пример: Квалификациски натпревари.