а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

канцерозен

канцерозниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 25036
Што се однесува на канцер, на рак.
Англиски: cancerous
Употреба: Медицина