а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

канцероген

канцерогениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 37197
Што предизвикува канцер, рак.
Англиски: carcinogen
Употреба: Екологија , Медицина
Примери:
Канцерогени супстанции.