а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

канцелариски

канцеларискиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 12025
Што се однесува на канцеларија.
Англиски: office
Примери:
Канцелариски материјал.
Канцелариско време.
Канцелариски службеник.
Канцелариски мебел.