а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кадровски

Види и: кадар (м.)
кадровска
Вид збор: Придавка
Ранг: 17675
Што се однесува на кадар.
Примери:
кадровските промени во партијата
кадровско решение
кадровски рок
Изведенки
кадровски прил.
Пример: Фирмата секоја година кадровски се засилуваше.