а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исфучи

исфучат
Вид збор: Глагол, свршен
фучи
Англиски: blow
Примери:
Ветерот исфучи во оџакот.
Изведенки
исфучува несв.
исфучуваат