а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исфорсиран

исфорсираниот
Вид збор: Придавка
1. Што е изнасилен, што е неприроден.
Англиски: forced
Примери:
исфорсирана смеа
2. Што избрзано доаѓа на определена позиција.
Англиски: forced