а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

испокраде

испокрадат; испокради, испокрадете; испокрадов, испокрадоа; испокрал; испокрадев, испокрадеа; испокрадел; испокраден
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 32980
изнакраде
Англиски: steal
Примери:
Ја испокрадоа продавницата.