а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

испокаса

испокасаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 33189
Искаса во голема мера.
Англиски: bite
Примери:
Кучето го испокасале болви.
Детето го испокасале комарци.