а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исклучиво

Вид збор: Прилог
Ранг: 3171
само, единствено
Англиски: exclusive
Примери:
Висококвалитетна добиточна храна сега се обезбедува исклучиво од увоз.
Тоа било исклучиво негово право.
Тој зборуваше исклучиво во своја полза.
Изведенки
исклучивост ж.
Особина на тој што е исклучив, својство на тоа што е исклучиво.