а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

искипри

искипрат
Вид збор: Глагол, свршен
дотера, нагизди
Англиски: adorn
Примери:
Секој сака да се искипри до оној што ги открива вените на системот.