а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

излезност

(едн.) излезноста
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 47056
излегување, учество
Англиски: turnout
Употреба: Политика
Примери:
висока излезност на избори