а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

избрливи

(се) избрливат
Вид збор: Глагол, свршен
Стане брлив.
Англиски: become crazy
Примери:
Тој се избрливи со последните настани.