а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

згрвалка

(се) згрвалкаат
Вид збор: Глагол, свршен
(се) згрвали
Употреба: Деминутив
Примери:
Го турнаа и тој се згрвалка до самата порта.