а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

затропоти

затропотат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 53963
Почне да тропоти.
Англиски: rattle
Примери:
Затропотеа машини и чекани.
Коњите нервозно затропотеа.
Изведенки
затропотува несв.
затропотуваат