а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

заврвчи

(се) заврвчат
Вид збор: Глагол, свршен
Почне да се врвчи.
Примери:
Тие се заврвчија еден по еден како овци.