а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

завража

завражаат
Вид збор: Глагол, свршен
Почне да вража.
Англиски: conjure
Примери:
Жената ги затвори очите и завража.
Изведенки
завражува несв.
завражуваат