а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

егзистенцијален

егзистенцијалниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 11553
Што се однесува на егзистенција, што е во врска со егзистенција.
Англиски: existential
Примери:
Егзистенцијални прашања.
Таа има егзистенцијални проблеми.