а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дрт

дрта
Вид збор: Придавка
Ранг: 34128
Што е стар, опаднат.
Англиски: old
Употреба: Груб збор , Разговорно
Примери:
Дрт слуга.
Дрта жена.
Дртав пес.
Изрази
Дрто магаре - (грубо) будала старец.
Изведенки
дртав прид.
дртавиот