а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дртла

мн. дртли
Вид збор: Именка, женски род
1. Стара, дрта жена.
Албански: grua plakë
Употреба: Груб збор , Разговорно
2. Мрзлива жена.
Албански: grua dembele
Употреба: Груб збор , Разговорно