а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

драфт

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 43395
предлог, нацрт, предлог-нацрт, замисла, концепт
Англиски: draft
Примери:
Неговата реализација запрела на започнатата изработка на драфт верзијата.