а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

драпач

мн. драпачи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 40920
Лице што се потсмева, се подбива со некого.
Англиски: cynic
Примери:
Тој е голем драпач.