а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

доизделка

доизделкаат
Вид збор: Глагол, свршен
Изделка нешто недоделкано сосема, до крај.
Англиски: carve
Примери:
Доизделка и направи многу интересна фигура.
Изведенки
доизделкува несв.
доизделкуваат