а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

делум

Вид збор: Прилог
Ранг: 24928
делумно
Англиски: partially
Примери:
Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата во утринските часови се одвива делум отежнато.