а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

деветти

деветтиот
Вид збор: Број
Ранг: 5265
Бројна придавка од девет.
Англиски: ninth
Примери:
Деветти јануари.