а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дебелогазест

дебелогазестиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 39722
Што има дебел задник.
Англиски: fat-ass
Употреба: Вулгарно , Пејоратив
Примери:
Одвратен дебелогазест чиновник.