а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

готварски

готварскиот
Вид збор: Придавка
Што служи за готвење, што е во врска со готвење.
Англиски: cooking Албански: gatimi
Употреба: Гастрономија
Примери:
Готварска сол.