а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

гомнен

гомнениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 50792
Што е со гомна.
Англиски: shitty
Употреба: Груб збор
Примери:
гомнени пелени