а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

гег

мн. гегови
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 50740
шега, виц, трик
Англиски: gag
Примери:
Беше познат по своите гегови.