а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

гарантен

гарантниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 46743
Што има својство, карактер на гаранција; што се однесува на гаранција.
Англиски: warranty Албански: garancie
Употреба: Економија
Примери:
Гарантен рок.
Гарантно писмо.