а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

гаража

мн. гаражи
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 6879
Ограден и покриен простор за чување и поправка на возила.
Англиски: garage
Примери:
Подземна гаража.
Катни гаражи.