а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

висечки

висечките
Вид збор: Придавка
Ранг: 13691
Што виси, што е поставено во положба да виси.
Англиски: hanging
Примери:
Висечки кујнски елементи.
Висечки мост.