а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

виорен

виорниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 27625
Што е како виор.
Англиски: stormy
Примери:
Виорен бран.
Виорен ветер.
Виорна луња.
Изведенки
виорно прил.
Пример: Се врти виорно во круг.