а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

виа

Вид збор: Предлог
Ранг: 6678
преку
Латински: via Англиски: via
Примери:
Патуваме виа Белград.