а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

взори

Вид збор: Прилог
Ранг: 31314
Изутрина, во зората.
Англиски: early
Примери:
Другиот ден взори отиде кај него.