а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вживее

(се) вживеат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 44728
се вживи
Англиски: empathize
Примери:
Тој имал способност да се вживее во раскажувањето.