а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вечно

Вид збор: Прилог
Ранг: 4682
вечен
Англиски: forever
Примери:
Вечно скита по светот.
Тој е вечно незадоволен.
Ништо вечно не трае.