а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вечерта

Вид збор: Прилог
Ранг: 3046
Во таа вечер.
Примери:
Го почести со една ракија и го задржа вечерта на конак дома.