а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вежбовен

вежбовниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 35348
Што се однесува на вежба.
Англиски: exercising
Примери:
Вежбовни методи.
Вежбовни активности.