а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

безвреден

безвредни
Вид збор: Придавка
Ранг: 6972
Што е без вредност; без значење.
Англиски: worthless
Примери:
Безвредни стари пари.
Безвредна акција.
Безвредно оружје.
Изведенки
безвредност ж.