а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бебешки

Види и: бебе (ср.)
бебешка
Вид збор: Придавка
Ранг: 10626
Што се однесува на бебе.
Примери:
Бебешки цуцли.
Бебешка храна.