а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ахроматски

ахроматскиот
Вид збор: Придавка
1. безбоен
Англиски: achromatic
Употреба: Физика
Примери:
ахроматска леќа
2. Што не е заснован врз хроматизмот.
Англиски: achromatic
Употреба: Музика и танц
Примери:
ахроматска скала